Zamów bezpłatną próbkę Białe kropki
Inteno
Pielęgnacja skóry u osób z NTM
10.12.2019
Porady

Pielęgnacja skóry u osób z NTM

Skóra jest jednym z największych i najważniejszych narządów ludzkiego ciała. Niestety wraz z upływem czasu traci swoje naturalne właściwości, przez co staje się mniej odporna na zagrożenia związane z czynnikami zewnętrznymi. Mogą to być stany zapalne, podrażnienia i otarcia wywołane naszym trybem życia lub czynnikami chorobowymi.

Aby zapewnić jej bezpieczeństwo należy zachować równowagę kwasowo-zasadową. Naturalne, prawidłowe pH skóry to od 3,5 do 5,5 czyli odczyn kwaśny. Jednym z podstawowych czynników, który pozwoli na prawidłowe działanie kwaśnego płaszcza skóry jest jej właściwa pielęgnacja.

Szczególnej uwagi i pielęgnacji wymaga skóra osób z problemem nietrzymania moczu (NTM). Wilgotne środowisko i odparzenia mogą powodować stany zapalne skóry. Dlatego dla osób z NTM kluczowe jest utrzymanie higieny i czystości skóry okolic intymnych.
O dobór właściwych kosmetyków, które pomogą w odpowiedniej pielęgnacji warto zapytać lekarza lub farmaceutę. Kosmetyki powszechnie dostępne w drogerii mogą nie być dostosowane do szczególnych potrzeb skóry narażonej na ciepłe i wilgotne środowisko. Niezwykle istotnym jest aby używane preparaty posiadały pH jak najbardziej odpowiadające pH naszej skóry, dzięki czemu nie naruszą jej naturalnej bariery ochronnej.
Wśród niezbędnych kosmetyków do higieny i pielęgnacji możemy wyróżnić łagodny środek myjący w postaci np. pianki, ale także krem z cynkiem lub krem z gliceryną. Te ostatnie stworzą warstwę ochronną skóry oraz wspomogą jej regenerację. Krem z cynkiem łagodzi także ból przy podrażnieniach skórnych.
Utrzymanie higieny może nie być łatwe w miejscach publicznych dlatego warto mieć zawsze przy sobie nawilżane chusteczki pielęgnacyjne. Chusteczki Inteno soft care wspomagają neutralizację zapachów i nie zawierają drażniącego alkoholu. A w warunkach domowych możesz je bezpiecznie podgrzać w mikrofalówce do temperatury ciała.

Pozostałe artykuły